Akce na dopravné pokračuje po celý květen. Balík na adresu přes balíkovnu pouze za 30 Kč. Jedná se o akci balíkovny.

Tohle by pes nikdy neměl jíst

Náš pes je nejen společníkem, ale pro mnohé z nás skutečným členem rodiny. Staráme se o jeho pohodlí, radost a zdraví, a součástí toho je i jeho stravování. Nicméně ne vše, co je pro nás nezávadné, je bezpečné i pro něj. Mnoho potravin, které považujeme za normální součást naší stravy, může pro psa znamenat riziko a v některých případech dokonce smrtelné nebezpečí. Zde je podrobnější pohled na 10 potravin, které byste svému psovi rozhodně neměli dávat:

 1. Čokoláda

  Ačkoli může být pro nás lahodnou pochoutkou, obsahuje látku theobromin, kterou psi nemohou správně metabolizovat. To může vést k otravě a způsobit nevolnost, zvracení, průjem, srdeční problémy a v extrémních případech i smrt.

 2. Hroznové bobule a rozinky

  I malé množství těchto plodů může u psa způsobit vážné problémy, včetně selhání ledvin. Toxické látky v těchto plodech mohou vést k úpadku zdraví až k život ohrožujícímu stavu.

 3. Cibule a česnek

  Obsahují látky, které mohou poškodit červené krvinky a vést k anémii. Vedou k zažívacím potížím, únavě a v horších případech mohou ohrozit i zdraví srdce.

 4. Avokádo

  Obsahuje látku persin, která je pro psy toxická. To může způsobit gastrointestinální problémy a v některých případech i selhání srdce.

 5. Potraviny obsahující xylitol

  Xylitol je sladidlo, které se nachází v mnoha cukrovinkách a potravinách pro lidi. Pro psy je však smrtelně nebezpečné, protože může způsobit prudký nárůst hladiny inzulinu a následný pokles hladiny cukru v krvi.

 6. Mléčné výrobky

  Mnoho psů trpí intolerancí laktózy, což vede k zažívacím potížím, jako jsou průjem a zvracení.

 7. Ořechy

  Některé druhy ořechů, například makadamiové a vlašské ořechy, obsahují látky škodlivé pro nervový systém a srdce psa.

 8. Kuřecí kosti

  Kosti mohou třískovat a vytvářet ostré hrany, které mohou poškodit trávicí trakt psa nebo dokonce způsobit udušení.

 9. Jídla bohatá na tuky a sůl

  Příliš mnoho tuku a soli může způsobit trávicí potíže a nadměrné zatížení ledvin.

 10. Alkohol

  I malé množství alkoholu může být pro psa fatální. Způsobuje zmatenost, zvracení, narušení koordinace a může vést k selhání orgánů.

Pamatujte, že bezpečnost a zdraví vašeho psa jsou na prvním místě. Pokud máte podezření, že mohl sníst něco nevhodného, okamžitě kontaktujte svého veterináře. Vyvarujte se dávkování lidských potravin a pečlivě vybírejte stravu pro svého čtyřnohého kamaráda.

Naše stránky nabízí široký výběr kvalitních vodítek, obojků a doplňků pro venčení.

 Přepínací vodítka

Klasická vodítka

Stopovací vodítka

Obojky

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.